Kurumsal web tasarım bir marka ya da bir şirketin resmi web sitesinin hazırlanması için yapılan hizmetlerin bütünüdür. Kurumsal web tasarım hizmeti bir bütün olarak değerlendirilmelidir.

Kurumsal web tasarımı, içerisinde web sitenin tasarımı, SEO arama motoru optimizasyonu stratejileri, açılış sayfa tasarımları, kullanıcı deneyimi, web yazılım altyapısı, yasal zorunlulukları, ve şirket ya da markanın doğru şekilde aktarılması hususlarını içermektedir.

Herkes web tasarımı yapabilir ama herkes kurumsal web site tasarım yapabilir mi?. Herkes başarı ve doğru algı getiren kurumsal web tasarım projeleri yapamaz. Kurumsal web tasarım projelerinin profesyonel web ajansları ve yüksek tecrübeye sahip markalar ile çalışan freelancer web tasarımcılar tarafından yapılması daha doğru olacaktır.

Kurumsal web tasarım bir bütün olarak ele alınmalı ve kurumsal web site tasarımı proje başlangıcında araştırma ve müşteri beklentileri doğrultusunda en iyi stratejiler belirlenerek yol haritası oluşturulmalıdır.